Logo Radca Prawny Toruń Monika Jurkiewicz

Obsługa prawna firm

Pomożemy Ci wybrać najodpowiedniejszej formę prawną oraz zarejestrować firmę.

Obsługa prawna firm

Spółki handlowe.

Spółki w procesie obsługi prawnej potrzebują realizacji zakładanych celów biznesowych. Potrzebują doradztwa doświadczonych specjalistów, praktyków prawa spółek i Ładu Korporacyjnego, posiadających odpowiednią wiedzę, a także biznesowe podejście do potrzeb klienta.

Oferujemy pomoc w zakresie bieżącej obsługi prawnej spółek handlowych (obsługa prawna firm) na każdym etapie ich funkcjonowania.

Doradzamy również w przypadku zatrudniania członków zarządu, naruszenia przez wspólników ładu korporacyjnego czy zakazu konkurencji, czy odpowiedzialności członków zarządu za czynności zarządcze, w tym także stosowania zasad business judgement rules.

Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w zakresie przeprowadzania transakcji zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstw, w tym nabywania udziałów i akcji w spółkach kapitałowych, dokonywaniu ich przekształceń oraz podziałów.

Możemy pomóc w:

Jak Pracujemy?

Nasza współpraca rozpoczyna się zazwyczaj od analizy sytuacji prawnej, co pozwala na zidentyfikowanie kluczowych potrzeb oraz wyzwań. Nazywamy to Audytem wejścia. Zastanawiasz się do czego jest Ci potrzebny? To jest nasza mapa drogowa pracy. Ustalamy co jest do zrobienia, jakie są priorytety, co wymaga natychmiastowej reakcji, a co może być wykonane trochę później. Ustalamy linię czasu tej realizacji, ustalamy zespół i punkty milowe. Robimy to wg. najlepszych standardów zarządzania projektami. Następnie, w ścisłej współpracy, opracowujemy strategię działania, która obejmuje nie tylko rozwiązania prawne, ale także proaktywne doradztwo w zakresie możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji. Ważne jest dla nas, aby nasze działania były w pełni zrozumiałe dla Was, a wartość oczywista i jasno zakomunikowana.

Możecie też zlecić nam wykonanie pojedynczego projektu np. wsparcie prawne w sprzedaży przedsiębiorstwa, czy jego zorganizowanej części.

Wykonujemy też pojedyncze procesy analizy i negocjacji umów, czy np. obsługę posiedzeń wspólników i akcjonariuszy.

Skontaktuj się z nami, pomożemy!